Site Rengi


SAĞLIKLI GÜNLER TÜRKİYE

HER OYUNCUYA 50 BOYA TOPU HEDİYE

Ülkemizde ve Dünya da hala devam eden Covid - 19 Salgını Sürecinde Stresli Günleri En Kısa Sürede Normale Dönmesi Için Paintball Sahamiz Artık Hizmetinize Tekrar Açılmıştır. Bu Zorlu Süreçte Gösterdikleri Fedakarlık ve Yoğun Çalışmalarından Dolayı Sağlık Personelimize ayrıca Güvenlik Guclerimize ,Bu süreci Sabırla ve Sükûnet ile Bekleyen Destekleyen Milletimize TESEKKURU BORC BILIRIZ.
DETAYLI BİLGİ

Ankara Paintballcular Kıbrıs Gazileri

Ankara Paintballcular Kıbrıs Gazileri

Ankara Paintballcular Kıbrıs Gazileri

Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev alan gaziler, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen “savaş oyunları” etkinliğine Bilkent Arena Paintball Sahasında katıldı.

Ankara Paintballcular Kıbrıs Gazileri Ziyareti

kıbrıs gazileri paintballcular

kıbrıs gazileri paintballcular

Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev alan gaziler, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen “savaş oyunları” etkinliğine katıldı.

Kore’de Savaşanlar Kıbrıs ve Güneydoğu Kahramanlar Derneğince (KORSAVAŞ), Bilkent Arena’daki Ankara Paintballcular alanında Zafer Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Ankara Volkswagen Dayanışma Derneğinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinliğe “vosvos”larla gelen gaziler, oyun kıyafetlerini giyip paintball oynadı.

İki grup halinde, savaş tatbikatı yapar gibi paintball oynayan gaziler, yaşadıkları heyecanı dile getirdi.

Dernek Başkanı Ertuğrul Erdoğan, etkinlikle ilgili şunları söyledi:

“1953 tertip askerlerin oluşturduğu Kıbrıs gazileri, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’ndan beri ellerine hiç silah almamışlar. Hem onlara askerlik günlerini hatırlatmak hem de 30 Ağustos’u sevinç içinde yaşatmak için böyle bir etkinlik düzenledik. 30 Ağustos’un, Kore ve Kıbrıs gazilerinin katılımıyla daha geniş bir şekilde kutlanmasını istiyoruz. 30 Ağustos’ta zırhlı araçların geçmesi veya tankların, topların etkinlik alanlarından geçmesinin çok anlamı yok. Savaşı bizzat yaşayan kişilerin bu bayramın içerisinde olmaları lazım. Ama bunu göremiyoruz. Tek rahatsızlığımız bu.”

“Şeref aylıkları eşitlensin”

Kıbrıs Gazisi Ahmet Fevzi Ahi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, “Allah bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın, savaş yaşatmasın. Savaş çok kötü bir şey. Türk halkı çok merhametlidir. Kıbrıs’ta Rumlara bile yardım ettik ama onlar katliam yaptılar. Türk gibi imanlı, vicdanlı bir millet yoktur.” değerlendirmesinde bulundu.

 

21 Mart 2018
Ankara Paintballcular Kıbrıs Gazileri için yorumlar kapalı
1.570 kez görüntülendi