Site Rengi


YENİLİKLER İLE YENİDEN SİZLERLEYİZ ...
YENİLİKLER VE YENİ SAHAMIZ İLE TEKRAR SİZLERİN HİZMETİNDEYİZ...
YENİDEN FAALİYETTEYİZ...

Paintball Hakkında

Anasayfa » Paintball Hakkında

paintball hakkında

Paintball Hakkında

Neden Paintball?
Paintball git gide yaygınlaşmakta olan bir spordur. Bedeninizin yanı sıra zihninizi de zorlayıp koordinasyon oluşturmanızı şart koşarak her açıdan işler halde olmanızı sağlar. Sürekli gizlen, vur ve ilerle şeklinde gelişen bir oyun zaman içinde bu işlevini yitirecektir. Ankara Paintball iki farklı sahasında da sizlere değişik senaryolar sunarak eğlence ve motivasyon seviyenizi en üstte tutmanıza yardımcı olur. Klasik olarak rakip takımdaki tüm oyuncuları yok etmeye çalışabilir, rakip takımın bayrağını burulmadan kendi kalenize taşıyabilir ya da karşılıklı olarak bayrak fethi yapmaya çalışabilirsiniz. Paintball Ankara, Tavşan Kaç, Başkanı Kaçır ve Firar gibi daha birçok farklı senaryoyu da beğeninize sunarak keyifli anlar geçirmenize yardımcı olabilir. Ankara’da Paintball macerasını aileniz piknik alanımızda mangal yapıp dinlenirken de yaşayabilirsiniz.Paintball Hakkında Bilgiler
Paintball Nedir?
?
Paintball Ekipmanları Nedir Nasıl Oynanır?
Paintball oyununda boya kapsülleri olan ve bu kapsülleri fırlatan havalı tarzda silahlar, iki takım ve sınırları belirlenmiş bir alan vardır ve doğru strateji ve beceri tek takımın kazanmasını sağlamaktadır. Silahlar ateşlenir, boya kapsülleri fırlatılır ve rakibe temas anında kapsüller patlar ve oyuncu oyundan elenir. Temel anlamda bu spor böyle oynanmaktadır.Paintball Hakkında Bilgiler

Paintball Senaryoları

Paintball Senaryoları Nelerdir ?
Paintball senaryoları yani oyun çeşitleri / türleri grupların hangi tarzda oynamak istediklerine daha rahat karar verebilmelerini sağlamaktadır. Çok çeşitli olmasına rağmen genelde tek bayrak ve çift bayrak oyunu tercih edilmektedir. Bunun sebebi de her oyuncunun sürenin son anına kadar oyunda kalmasını sağlamasıdır. Çünkü diğer oyunlarda vurulan oyuncuların çıkması ve beklemesi gibi kurallar olduğundan dolayı sıkılma ve soğuma meydana gelmektedir. Oyunun sürekliliğini ve devamlılığını kesmeden sağlamak için de en uygun oyun tipi tek bayrak yani orta bayrak senaryosudur.
Tek Bayrak (Orta Bayrak) Senaryosu Nedir?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
Çift Bayrak (Köşe Bayrak) Senaryosu Nedir?
Takımlar kendi köşelerinde bulunan bayrakları korumalıdır. Sayı almak için karşı takımın bayrağını alıp belirli bir noktaya getirmek gerekir. Bu oyundaki en önemli kural bayrağı savunmada minimum 10 metre mesafe kuralıdır. Yani bayrağın 10 metre yakınında siper almak, saklanmak ve bayrağı bu bölgeden savunmak yasaktır.
Başkan Senaryosu Nedir?
Takımlardan bir kişi başkan seçilir ve sadece o kişi bayrağı alabilir. Bir takım başkanı koruyup bayrağı almakla görevliyken, diğer takım bayrağı koruyup başkanı indirmenin yolunu arar.
Son Adam Senaryosu Nedir?
Kural basittir. Vurulan çıkar en son kalan kazanır. Bunu ister takım halinde yürütebilirsiniz isterseniz de herkes tek olur ve son kalan kazanır.
Rehine Operasyonu Senaryosu Nedir?
Bu senaryoda da yine bir oyuncu veya isteğe bağlı olarak bir hakem ya da seyirci; “Rehine” olmakta ve “Hakim Tepe”de “Saldırganlar”ın elinde rehin tutulmaktadır. “Kurtarıcılar”ın görevi ise verilen süre dolmadan rehineyi “sağlam olarak” kurtarmaktır.
Terminator Senaryosu Nedir?
Oyunculardan biri Terminator olur ve yoketmeye başlar; durdurmanın tek yolu vardır; elinden vurmak.